x
Elazığ temsilcileri tırımızdaydı"Aç Kanatlarını Türkiye" projesi kapsamında Türkiye'yi gezerek teşvik destekleri, ürün geliştirme, dış ticaret, markalaşma ve gider tasarrufu ile pazarlara açılma konularında iş dünyasına ücretsiz danışmanlık ve uygulama hizmeti verecek olan MNG Kargo bilgilendirme TIR'ı Elazığ'a geldi.

MNG Kargo 10'uncu yılına özel olarak geliştirdiği "Aç Kanatlarını Türkiye" projesi kapsamında, her biri alanında uzman bir ekiple her ilin sanayi, ticaret, küçük-orta işletme ve esnafının işlerini geliştirmelerine yeni açılımlar sunan bilgilendirme toplantıları ile ücretsiz danışmanlık hizmeti vermek amacıyla gerçekleştirdiği program kapsamında Elazığ'a gelen uzmanlar Organize Sanayi Bölgesinde bilgilendirme faaliyetleri yaptılar.

Programa Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, ve Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem, iş dünyası temsilcileri ve sanayiciler katıldı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren proje uzmanları Anadolu turu kapsamında uzman bir ekiple teşvik destekleri, ürün geliştirme, dış ticaret, markalaşma ve pazara açılma konularında iş dünyasına ücretsiz danışmanlık hizmetleri verdiklerini, ekiplerinde Sınai Haklar Uzmanı, Dış Ticaret Uzmanı, Avrupa Birliği Bakanlığı, TÜRSAB, TSE ve TIM uzmanları bulunduğunu söylediler.

Proje kapsamında ayrıca TV8 kanalında yayınlanmak üzere belgesel çekimi gerçekleştirildi. Çekimlerde Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, ve Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem, Elazığ'ın kültürel ve ticari potansiyeli hakkında açıklamalarda bulundular.

Etkinlik hakkında bir değerlendirme yapan Vali Muammer Erol, MNG Kargo firmasının yaptığının anlamlı ve önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi. Bu tarz bilgilendirme faaliyetleri ile esnafların, sanayicilerin ve işadamlarının yeni gelişmeler, teşvikler ve ihracat imkânları gibi konularda bilgilendirilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Vali Erol, benzeri sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlanması gerektiğini söyledi.


Aç Kanatlarını Türkiye Bir MNG KARGO projesidir.
MNG Kargo A.Ş. | Her Hakkı Saklıdır.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.