x
Gençlik Filarmoni

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası'nın resmi taşıma sponsoru; MNG Kargo ve FedEx

  • SABANCI VAKFI'NIN BEŞ YILDIR DESTEKLEDİĞİ TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI (TUGFO), AYA İRİNİ'DE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI
  • ORKESTRA, DÜNYACA ÜNLÜ KEMAN VİRTÜÖZÜ SHLOMO MINTZ İLE AYNI SAHNEYİ PAYLAŞTI
  • BARIŞ İÇİN MÜZİK VAKFI ÇOCUK ORKESTRASI'NIN DA KATILIMIYLA 150 KİŞİLİK DEV BİR ORKESTRAYA DÖNÜŞEN GENÇLİK ORKSETRASI MUHTEŞEM BİR GECEYE İMZA ATTI
     
  • ŞEF CEM MANSUR YÖNETİMİNDEKİ TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI, 2013 TURNESİ KAPSAMINDA İTALYA'NIN PRESTİJLİ FESTİVALLERİNİN DE KONUĞU OLACAK

Sabancı Vakfı'nın 2009 yılından bu yana desteklediği, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO) 2013 müzik yolculuğuna, 2 Eylül Pazartesi akşamı Aya İrini'de verdiği konserle başladı. Şef Cem Mansur yönetimindeki genç müzisyenlerin konserine, ünlü keman virtüözü Shlomo Mintz katıldı. Mintz'e Beethoven'ın Keman Konçertosu'nu seslendiren orkestra, Rossini, Verdi ve Kodaly'den eserlerle dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı.

Konserin sonunda, Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar'ından Mehmet Selim Baki'nin kurduğu Barış İçin Müzik Vakfı Çocuk Orkestrası da sahneye çıkarak TUGFO'ya eşlik etti. Yaşları küçük ama hayalleri büyük çocukların, barışın sesini müzikle duyurmak üzere biraraya geldiği Orkestra'nın da katılımıyla 150 kişilik dev bir orkestraya dönüşen gençlik orkestrası birlikte Rossini'nin "William Tell" uvertürünü çaldı.

Türkiye ve yurtdışındaki 14 farklı konservatuardan 80 öğrencinin özel elemeler sonucu biraraya gelerek oluşturduğu TUGFO, bu muhteşem geceye; Gültekin Ulutaş, Derya ve Tayfun Bozok'un eğitmenliğinde Sabancı Üniversitesi'nde girdikleri sıkı bir kampla hazırlandı. TUGFO'nun müzik serüveni, İtalya'nın prestijli festivalleri ve konser sezonu kapsamında verecekleri 7 konserle devam etti.

İtalya'daki ilk konserlerini Ravello Festivali'nde veren gençler; İtalya turnesi kapsamında dünyanın önde gelen orkestralarının da davetli olduğu festivaller ve konserlerde sahne aldı. Genç müzisyenler turne boyunca; Rossini, Beethoven, Kodaly, Verdi, Bellini, Haydn, Brahms ve Tüzün'den eserlerle dinleyicilerine müzik ziyafeti yaşattı.

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası Hakkında

Uluslararası orkestralarla ve festivallerle işbirliği halinde olan TUGFO, Türkiye ve yurtdışındaki 14 farklı konservatuardan başvuru yapan yaklaşık 400 genç müzisyen arasından sınavla seçilen 80 öğrenciden oluşuyor. Orkestra, farklı kültürlerden gençlerle çok sesli evrensel müzik çatısı altında ortak çalışmalar yaparak; Türkiye'deki genç müzisyenlerin özgüvenlerini artırmak, uluslararası düzeydeki en yüksek yorumları dünyanın önde gelen sahnelerinde tanıtmak ve müziğin sihrini paylaşmayı hedefliyor.

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası faaliyetlerini 2013 yılında Sabancı Vakfı'nın katkıları yanı sıra; T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Musevi Cemaati, 500. Yıl Vakfı, BSI, FIAT, Vehbi Koç Vakfı, SIEMENS, Brisa, Çimsa, Boyner Holding, Dominos Pizza, Pronet, Ege Kimya, Bell, Evyap, Organik Holding, Quasar, Korab, Mazars Denge destekleri, FedEx, MNG Kargo Ulaşım Sponsorluğu'nda, KLAVIS organizasyonu ile gerçekleşmiştir.

Barış İçin Müzik Vakfı Çocuk Orkestrası Hakkında

Mehmet Selim Baki tarafından, sınırlı imkanlara sahip çocuklara karşılıksız müzik eğitimi vermek üzere kurulan Barış İçin Müzik Vakfı Çocuk Orkestrası ise, barışın sesini müzikle duyurmak amacıyla 8 yıldır çalışmalarını sürdürüyor. Barış İçin Müzik Vakfı'nda 700 öğrenci düzenli müzik eğitimi alıyor, ulaşılan toplam öğrenci sayısı ise 3 bin. Enstrüman çalmak dışında, solfej, armoni bilgisi, müzik tarihi gibi dersleri de içeren çok sesli müzik eğitimi, Vakıf ve İlköğretim okullarının binalarında sürdürülüyor. Sabancı Vakfı, 2010 yılında Mehmet Selim Baki'yi "Fark Yaratanlar" programına dahil ederek, projeye destek vermişti.

İtalya Turne Programı

7 Eylül 2013

Ravello Festivali Konseri

9 Eylül 2013

Taormina Festivali Konseri

12 Eylül 2013

Roma Sala Santa Cecilia Konseri

13 Eylül 2013

Floransa Konseri

14 Eylül 2013

Faenza (Emilia-Romagna) Konseri

16 Eylül 2013

Padova Konseri

17 Eylül 2013

Verona Konseri


Tüm Haberler İçin Tıklayınız.
Aç Kanatlarını Türkiye Bir MNG KARGO projesidir.
MNG Kargo A.Ş. | Her Hakkı Saklıdır.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.