x
Kentlerin Dili


MNG Kargo ile Kentlerin Dili

Kargo sektöründe getirdiği yeniliklerle kısa bir sürede zirveye tırmanan MNG Kargo, büyümesinin Türkiye'de üretim ve ticaret yapan kişi ve kuruluşların gelişmesiyle doğrudan ilişkili olduğunun bilinciyle kentlerimizin tarihi ve turistik özellikleri, ekonomisi, kültürü ve el sanatlarını tanıtmak amacıyla bir dizi projeye imza attı.

Kentlerimizi tanıtmak amacıyla ünlü televizyoncu Nebil Özgentürk'ün yapımcılığında deneyimli haberciler Zahide Yetiş ve Melda Davran'ın sunuculuğunda bir televizyon programı hazırlayan MNG Kargo, Gaziantep'ten başladığı yolculuğuna Konya, Denizli, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Samsun, Trabzon, Rize, Adana, Mersin, Elazığ, Malatya, Manisa, Aydın, Balıkesir, Antalya ile devam ederek, yurdumuzun dört köşesinden en güzel yörelerin tarihini, kültürünü, ekonomisini, sanayicisinden sanatçısına, yöredeki başarı hikayeleriyle, her yönünü 13 hafta Pazar günleri TV8 ekranlarına taşıdı.

MNG Kargo, bu program ile Türkiye'ye hizmet etmek için çok çalışmak, başarmak, ülkemizin insanıyla bütünleşmek gerektiğinin altını birkez daha çizmiş oludu.

Öte yandan MNG Kargo'nun kentlerin tanıtımına yönelik bir diğer projesinde ise kentlerimizin simgesi olan yapıların, ürünlerin, doğal ve tarihi güzelliklerin görselleri, kargo poşetleri ve kolileri süslüyor. Kentlerin Dili programı kapsamında ele alınan kentler için özel hazırlanan kargo poşetleri ve kolilerin üzerinde örneğin ilk durağımız olan Gaziantep için "Gaziantep'ten kargonuz var" mesajı ise memleket hasreti çekenlerin hemşerilerinden kargo aldıklarında özlemlerini gidermek için ve ayrıca bu kentlerimizi yurtiçi ve yurtdışında tanıtımının yapılmasına bir vesile oluyor. Bu uygulama şuana kadar 72 il için devam ediyor.

Sizlerle birlikte büyüyoruz

17 Şubat 2003 tarihinde 65 şube, 6 Bölge Müdürlüğü, 10 aktarma merkezi, 450 çalışanıyla hizmet vermeye başlayan MNG Kargo, bugün 720'den fazla şubesi, 7 tanesi Teknolojik Aktarma Merkezi olmak üzere toplam 26 aktarma merkezi, 14 bölge müdürlüğü, 7000'i aşkın çalışanı, 2000 den fazla kara taşıma aracı ve 6 uçağıyla hizmet vermektedir.

MNG Kargo sektörde bir ilki gerçekleştirerek, uçak ve karayolu taşıtlarının ortak operasyonu sayesinde Türkiye'nin her şehrine ve şubelerinin bulunduğu yerleşim merkezlerine 24 saatte kargo teslimi yapmaktadır. Yurtiçi hizmetlerine ek olarak, yurt dışındaki güvenilir networkleri sayesinde tüm doküman ve paketleri dünyanın 220 ülkesine hızlı, ekonomik ve güvenilir bir şekilde taşıma hizmeti de vermektedir.

MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan KUT ;


MNG Kargo Genel Müdürü Aslan KUT,
"Bu başarının bizim için manevi değeri rakkamlarla ifade edilemez. Ülkemizin büyümesi kentlerimizin büyümesi ile olucaktır ve ekonominin gelişmesi ile kentlerimizde taşımacılık, dağıtım potansiyeli geliştikçe bizler de gelişeceğiz. MNG Kargo olarak her geçen yıl daha da büyümekteyiz. Biz büyürken ülkemize bir gönül borcumuz olduğunu düşünüyoruz. Buradan yola çıkarak, müşterilerimizin ihtiyaçları, talepleri ve onlara özel çözümler sunmak doğrultusunda, 2008 yılında gerçekleştireceğimiz birçok projeden ilkine, TV8 ekranlarında start vermiş bulunmaktayız"

Programın MNG Kargo için özel bir anlam taşıdığını söyleyen Aslan KUT, "Bu eşsiz yörelerimizin, gelinen noktada sanayi, ticarette gösterdiği başarıları sosyal ve kültürel yaşamı zenginleştirerek de göstermiş olmaları çok önemlidir. Yaptığımız çalışmalarla bu hedefe katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz." diye konuştu.Aç Kanatlarını Türkiye Bir MNG KARGO projesidir.
MNG Kargo A.Ş. | Her Hakkı Saklıdır.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.