x
Poşetler Kutuya Çocuklar Okula


Doğal kaynakların, verimli ve etkili bir biçimde kullanılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda her sektör üzerine düşen görevi yerine getirmeli anlayışıyla yola çıkan MNG Kargo, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için plastik kargo poşetlerinin toplanarak geri dönüşümünün sağlanması ve bu konuda bilinç geliştirme amacıyla "Poşetler Kutuya, Çocuklar Okula" projesini oluşturmuştur.


"Kargo Poşetleri Kutuya, Çocuklar Okula" kampanyası kapsamında 5 yıl gibi bir sürede 2.400 ton kargo poşeti toplandı.Projenin ilkokulu Bitlis'te, ikincisi Van'da...

Toplanan poşetler açıldığında 4.400 adet futbol sahası büyüklüğünde alan kaplamaktadır. MNG Kargo'nun 20 bini aşkın çevre dostu kurum ve kuruluşla yürüttüğü projede toplanan plastik poşetlerin geri dönüşümünden elde edilen gelir ile ilk okul Bitlis'te Afet Evleri bölgesinde inşa edilerek, 2010 - 2011 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır.

04 Ekim 2013 tarihinde ise 'Kargo Poşetleri Kutuya, Çocuklar Okula' projesinin ikinci meyvesi olan Van Erciş İlkokulu ve Ortaokulu hizmete girdi.80 bin kurum ve kuruluş destekleriyle toplanıp geri dönüştürülmesinden elde edilen gelir ile yapılan MNG Kargo Van Erciş İlkokulu ve Ortaokulu'nda bu yıl toplam 975 öğrenci öğrenim görecek. 18 derslikli okulda, bir bilgisayar laboratuarı, bir kütüphane ve bir de laboratuar bulunuyor.

MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, 'Kargo Poşetleri Kutuya, Çocuklar Okula' projesini 2008 yılında başlattıklarını ve geçen beş yılda destekçi sayısını da üç kat artırdıklarına dikkat çekti. Bugün 100 binlere varan çevre dostu kurum ve kuruluşun atık kargo poşetlerinin, MNG Kargo'nun geri dönüşüm kutularında biriktiğini kaydeden Aslan Kut, "Projemize şirketlerimiz ve iş merkezlerinden gelen destek arttıkça, daha kısa sürede daha çok okul yaptırmamız mümkün olacak. Öte yandan projenin yürümesi için gereken tüm masrafları kendi bütçemizden karşılıyor, topladığımız atık poşetlerden elde ettiğimiz gelirin tamamını ise hiçbir kesinti yapmaksızın doğrudan, açtığımız Okul Hesabı'na aktarıyoruz" diye konuştu.

MNG Kargo Van - Erciş İlk ve Ortaokulu'nun resmi açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut'un ev sahipliğinde yapıldı.

MNG Kargo yöneticilerinin yanı sıra törene Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Van İl Milli Eğitim Müdürü Mucit Kına, Van Ticaret Odası Başkanı Necdet Takva, Van Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Biner, Van Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Altındal ile Van Erciş Kaymakamı Barbaros Baran ve Van Erciş Milli Eğitim Müdürü Mehmet İsmail Yüce de katıldı.Törende bir konuşma yapan MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, yaptıkları sosyal sorumluluk projeleriyle toplum hayatına değer katmayı amaçladıklarını söyledi. Çalışmalarını bu doğrultuda yürüttüklerini vurgulayan Kut, "Şirketimizin başlattığı projeye ne mutludur ki 80 bin kurum ve kuruluş da destek verdi. Güçlerimizi birleştirdik ve toplum hayatına büyük değer katan bir projeye hep birlikte imza attık. Desteklerini esirgemen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum" dedi.


Proje Sayfası İçin Tıklayınız.

Aç Kanatlarını Türkiye Bir MNG KARGO projesidir.
MNG Kargo A.Ş. | Her Hakkı Saklıdır.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.