x
Aç Kanatlarını Türkiye Road Show


'Aç Kanatlarını Türkiye' projesiyle Anadolu'yu adım adım dolaşan MNG Kargo TIR'ı Anadolu esnafının, ticaret erbabının ve küçük işletmelerin işlerini büyütmelerini destekledi

MNG Kargo, 10'uncu kuruluş yılına özel 'Aç Kanatlarını Türkiye' projesi ile ülkemiz üretimine, ihracatına ve istihdamına katkıda bulundu. Şirket, toplumsal sorumluluk projesi kapsamında, her biri alanında uzman bir ekiple, Türkiye'nin 26 ilini gezerek, esnaf, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerinin işlerini geliştirmelerini destekledi. Uzman ekipler, teşvik destekleri, ürün geliştirme, dış ticaret, markalaşma ve gider tasarrufu ile pazarlara açılma konularında iş dünyasına ücretsiz danışmanlık ve uygulama hizmeti verdi.


Türkiye'nin sektöründe öncü şirketi MNG Kargo, 10'uncu yılına özel olarak geliştirdiği 'Aç Kanatlarını Türkiye' projesiyle ülkemiz üretimini, ihracatını ve istihdamını destekleyen dev bir projeye imza attı. 'Aç Kanatlarını Türkiye' projesi kapsamında, her biri alanında uzman bir ekip, MNG Kargo TIR'ı eşliğinde Anadolu'nun 26 ilini gezerek ve her ilin sanayi, ticaret, küçük-orta işletme ve esnafının işlerini geliştirmelerine yeni açılımlar sunan bilgilendirme toplantıları ile ücretsiz danışmanlık hizmeti verdi. İlki İzmit' te gerçekleştirilen Aç Kanatları'nı Türkiye projesi kapsamında, Haziran ayı sonuna kadar 82 günlük etkinlikler döneminde, 5.950 km. yol kat edilerek, 26 ilin iş dünyası temsilcileri ile görüşüldü. Proje toplamda 9 milyonun üzerinde tekil kişiye ulaştı.


Anadolu iş dünyasına ücretsiz danışmanlık verildi

Anadolu turu kapsamında yer alan uzman ekip, teşvik destekleri, ürün geliştirme, dış ticaret, markalaşma ve gider tasarrufu ile pazara açılma konularında iş dünyasına ücretsiz danışmanlık hizmetleri verdi. Sınai Haklar Uzmanı, Dış Ticaret Uzmanı, Avrupa Birliği Bakanlığı,Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) uzmanları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bilgilendirme malzemeleri ile donatılmış MNG Kargo TIR'ında, firmalara ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek ekipte yer aldı.

Her ilin üretim dinamiklerine ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu konulara göre en son güncel bilgilerin paylaşıldığı Anadolu turunda, ücretsiz danışmanlık hizmetiyle birlikte, oluşturulan Danışmanlık Havuzu'nda yer alan özel ve kamu sektörü kuruluşlarından isteyenler, bizzat destek aldılar.

Her gün ülke çapında 2.000 yerleşim noktasına ulaşıyor

MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut, yaptığı konuşmasına, MNG Kargo'nun rakamsal büyüklüklerine ilişkin verdiği bilgiler vererek başladı. Kut, Türkiye'de 26 aktarma merkezi, 700'ün üzerindeki şubesi, 2 bin karayolu aracı ve 7 bini aşkın çalışanı ile 2.000 yerleşim birimine ve hergün 500 bin adrese dünya standartlarında kaliteli hizmet götürdüklerini ve dünya lideri FedEx Express'in, 220 ülkedeki global hizmet ağına entegre çalıştıklarını vurguladı.

Anadolu'yu kucaklayan dev proje

Son zamanlarda Teknolojik Aktarma Merkezleri, Loca sistemi ve iPhone,iPad şube gibi birçok yenilikler ile sektöründe trend belirleyen MNG Kargo'nun, sosyal sorumluluk alanında da örnek model olabilecek projeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Aslan Kut, "İş dünyasına ve bağlı olarak ülke ekonomisine değer katan 'Aç Kanatları Türkiye' projesi ile sektörde öncü bir girişimi başlattıktan sonra şimdi de eğitim alanında Bitlis' de ilkokul ve ortaokul yapımı ile sonuçlanan ve Ekim ayında Van Erciş' de ilkokul ve ortaokul açılışı ile devam edecek olan "Poşetler Kutuya, Çocuklar Okula" projesi ile doğal hayatın ve doğal kaynakların korunması, verimli ve etkili bir biçimde kullanılması, gelecek nesillere aktarılması konusunda sektörde üzerine düşen görevi yerine getirmekten son derece mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

"Esnaf, ticaret erbabı, sanayici büyürse, Türkiye büyür."

"Türkiye'yi sevmek yetmez. Çok çalışmak, başarmak ve Türkiye insanı ile bütünleşmek gerek. Biz 2003 yılında bu anlayışla yola çıktık" diyen Aslan Kut, şöyle devam etti: Türkiye'nin tarihi, doğal güzellikleri, ekonomisi, el sanatlarını tanıtmak amacıyla 'Kentlerin Dili' çatısı altında bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. Yerel projelerle, yerel ekonomilerin ve küçük üreticilerin gelişimine destek verdik.

Bizler Türkiye'de var olduk. Esnaf, ticaret erbabı, sanayici büyürse Türkiye büyür, Türkiye büyürse, hepimiz büyürüz. Aç Kanatlarını Türkiye projesi de, şirketimizin bu anlayışı ile geliştirdiği bir ürünüdür."

26 ilde iş dünyası ile buluşma noktası, MNG Kargo TIR'ı oldu

Aslan Kut'un verdiği bilgiye göre, 26 ilde iş dünyası ile buluşma noktası MNG Kargo TIR'ı oldu. TIR, her ilin merkezi bir

noktasında konuşlandı. Projeye destek sağlamak amacıyla 26 ilin valilik, belediye, ticaret odası, sanayi odası ve sivil toplum kuruluşları ile görüşülüp, e-mailing, tele marketing, yerel ve ulusal radyo ve televizyon kanalıyla duyurulan projenin tanıtımında, el ilanları, broşür ve SMS desteğinden yararlanıldı.

Projenin Tanıtımı

Aslan Kut'un verdiği bilgiye göre, Projenin 26 ildeki tanıtım ve duyurusunda, yerel ve ulusal gazeteler, billboard, raket, bez afişler, basın toplantısı, radyo spotları, etiket, TV programı çalışmaları gerçekleştirildi. Bu sayede proje toplamda 9 milyonun üzerinde tekil kişiye ulaşmış oldu.

Gala gecesi sanatçıları; Şevval Sam ve Coşkun Sabah oldu

Aç Kanatlarını Türkiye etkinlikleri kapsamında ayrıca, illerin bölge esnafı, işletme sahibi ve ticaret insanlarının katılımı ile gala geceleri düzenlendi. Sanatçılar Şevval Sam ve Coşkun Sabah'ın şarkıları, gazeteci Tayfun Talipoğlu' nun Yol Hikayeleri ile katıldıkları iller arasında; İzmir, Ankara, İstanbul, Adana, Bursa, Samsun, Gaziantep, Kayseri, Konya, Antalya, ve Erzurum yer aldı.

Proje kapsamında belgesel çekimi de oldu

Proje etkinlik gündeminde ayrıca her Cumartesi saat 16:00' da Tv8 kanalında yayınlanmak üzere belgesel çekimleri gerçekleştirildi. Belgesellerde her kentin turistik ve tarihi özellikleri, sanayi ve ticaret hayatı anlatıldı. 26 ilin güzellikleri 15 bölüm olarak yayınlandı.

Tüm Haberler İçin Tıklayınız.


Aç Kanatlarını Türkiye Bir MNG KARGO projesidir.
MNG Kargo A.Ş. | Her Hakkı Saklıdır.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.